2012-11-20 Porozumění projektu BRNO A JIŽNÍ MORAVA BEZ HRANIC, VÍTÁMVÁS CUPu a ZŠ Palackého = radost
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
Album zobrazuje pouze fotky a videa ( z ). - zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

2012-11-20 Porozumění projektu BRNO A JIŽNÍ MORAVA BEZ HRANIC, VÍTÁMVÁS CUPu a ZŠ Palackého = radost

Popis

Místo: ZŠ praktická Palackého Brno

Čtrnáct dní od sebe odděluje poslední spojení projektu BRNO A JIŽNÍ MORAVA BEZ HRANIC, jehož pořadatelem je VUT v Brně, VÍTÁMVÁS CUPu, který zastřešuje Střední škola F. D. Roosevelta pro tělesně postižené a vybrané základní školy v rámci našeho města Brna. Po Základní škole praktické Lidická, vedli naše kroky ve dne označujícím se datem 20. listopadu na Základní školu praktickou Palackého v brněnském Králově Poli.

K vidění bylo skoro všechno, jen ne nuda. Bohatý program se střídal ve vlnách jako na rozbouřeném moři. Chvíli se kroužilo na vozíku okolo kuželů. Pak se zase pozornost dětí soustředila na hrátky s míčem. V hlavní roli zde byl vozíčkář Tomáš. Chvílemi si mohl připadat jako lachtan. S dětmi vymýšlel nejrůznější míčové piškuntálie. Nejdříve došlo na hlavičkování a také na házení merunou nejrůznějšími způsoby. Každý nezdar, neboli pád míče přinesl "trest" v podobě deseti kliků. Ovšem všichni dostali za odměnu sladkou energii v podobě čokolády a na krk zlatou medaili. Přišlo i na pořádné provětrání hlasivek. V hlavní roli byla Michaelova elektrická kytara, jejíž struny vydávaly tóny opakovací písně, při niž děti zpívaly Vzhůůůru Palacká a také se v písni střídaly jména jednotlivých dětí. Z písně se stal doslova rockový hit, který během dne zazněl hned několikrát.

Zajímavou vložkou celého programu byla praktická ukázka herních situací v rugby, v podání hráčů rugby klubu Dragons Brno, kteří byli vzácnými hosty akce na Základní škole Palackého. Nejprve předvedli za pomocí několika dobrovolníků z řad publika, jak vypadá takový rugbyový mlýn, přičemž následovala ještě přehlídka další herní situace, tentokráte při rugbyovém vhazování míče z autu.

Samozřejmě, hlavní náplní celého dopoledne na Základní škole praktické na Palackého ulici v Brně, byl turnaj ve Stiga hokeji - VÍTÁMVÁS CUP. V něm se pustili do litého boje žáci Základní školy Palackého, studenti Střední školy F. D. Roosevelta pro tělesně postižené a také zástupci rugby klubu Dragons Brno. Na všechny čekali nejprve základní skupiny, následované vrcholícím play off. Vítězem naší další společné "cesty" se stal vozíčkář Martin Gros, jenž ve vynikající finálové atmosféře přehrál žáka "domácí" školy Tomáše Viciána.

Celý den respektive turnaj, jenž nese jméno studenta Střední školy F. D. Roosevelta pro tělesně postižené Lukáš Vítámváse, opět nádherně naplnil svou ještě krásnější podstatu. Zdravý a handicapovaní lidé, totiž znovu spojili své síly a udělali si překrásné před adventní dopoledne.

Díky vám všem. Michael Svoboda

Období

20.11.2012

Statistiky

  • 911 fotek
  • - zobrazení
  • 0 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
📅 Fotokalendáře s 30% slevou!
S kódem: Kalendare2021 Akce platí do 31. 1. 2021
Chci získat slevu
Reklama
Reklama

Další alba autora

Podobná alba

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout
znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
2012-11-20 Porozumění projektu BRNO A JIŽNÍ MORAVA BEZ HRANIC, VÍTÁMVÁS CUPu a ZŠ Palackého = radost
Komentáře Přidat